language

Tel: (0098) 21-88338783   &    (0098) 21-42269               Mobile: (0098) 910-2250721

Image
دستگاه سنجش تراکم استخوان با تکنیک DEXA و روش اسکن Fan  Beam با 64 کانال. با استفاده از این تکنولوژی نه تنها سرعت اسکن از بیمار بسیار بالا و وضوح تصاویر برای مشخص کردن نواحی ROI برای اپراتور بسیار قابل تشخیص است بلکه قابلیت استفاده تشخیص نزدیک به تصاویر دستگاههای ایکس ری تشخیصی نظیر رادیولوژی دیجیتال نیز امکان پذیر میباشد

دانلود کاتالوگ

Image
Image

مشخصلات اصلی

64Channel Fan Beam
DEXA Bone Mineral DensitometerScan
Area 49 Cm x 90 Cm (HBody Scan)
Scan site Spine, Femur, Forearm,Lateral Spine, LVA, Body composition
High Quality X-Ray Image
X-ray Tube: Toshiba (Japan)
Detector: CZT Kromek (USA)
Base Unit: Medikors (Korea)

مشخصات دستگاه

دستگاه سنجش تراکم استخوان با تکنیک DEXA و روش اسکن Fan  Beam با 64 کانال تصاویر بسیار با کیفیتی نشان میدهد که نه نتها در زمان 30 ثانیه از بیمار اسکن در نواحی مختلف میگیرد بلکه باعث میشود دقت اپراتور در تعیین نواحی مورد مطالعه (ROI) تشخیص بالایی داشته باشد.

در دستگاه InAlyzer-AIR از آشکارساز (Detector) محصول کمپانی kromec  آمریکا و نوع نیمه هادی CZT استفاده شده است که هم دارای طول عمر مفید بالا است و هم تنها آشکارساز مخصوص تراکم سنج استخوان در دنیا میباشد.

در دستگاه InAlyzer-AIR از تیوپ اشعه ایکس مدل DF-151SBR کمپانی Toshiba کشور ژاپن استفاده شده است که با حداکثر جریان خروجی 3 mA ولتاژ حداکثر  100 kV را تولید میکند.

نواحی اسکن  AP Spine - Forearm - Femur - lateral spine - Half Body - LVA- Body Composition

 زمان اسکن هر ناحیه حداکثر 30 ثانیه  می باشد و خطای آن کمتر از 1% می باشد.

اندازه گیری  BMI-BMD-Area-TScore-Zscor-Young Reference (%)-Aged Matched(%)-Tissue Fat

در این مدل به دلیل روش اسکن Fan beam سرعت اسکن بالا می باشد و با وجود اینکه بیمار دز  اشعه کمتری جذب می کند تصویر گزارش دستگاه از وضوح بالایی برخوردار است.

تکنولوژی Fan beam  این دستگاه قابلیت کاهش اعوجاج ناشی از بزرگنمایی را دارد که این امر باعث دقت بیشتر دستگاه در نشان دادن اندازه و جزییات و موقعیت مکانی می باشد.

گزارش نتایج دستگاه به دو صورت T-score (مقایسه با یک فرد جوان نرمال) و Z-score(مقایسه با یک فرد در رده سنی بیمار) نمایش داده می شود.

در ناحیه Spine دستگاه قابلیت اندازه گیری پارامتر های بالا را در نواحی L1  تا L4 به صورت مجزا و همچنین حذف مهره مهره را دارد.

در ناحیه Femur دستگاه قابلیت اندازه گیری پارامتر های بالا را در نواحی    Neck ,Wards ,Trochanter ,Total    را دارد.

 در ناحیه Forearm دستگاه قابلیت اندازه گیری پارامتر های بالا را در نواحی Ulna UD ,Ulna 33%,Radius UD ,Radius 33%,Total  را دارد.

تعیین موقت بیمار و مکان اسکن توسط اشاره گر های لیزری انجام می پذیرد.

دستگاه دارای قابلیت کالیبراسیون اتو ماتیک و روزانه به کمک فانتوم مخصوص می باشد.

دستگاه مجهز به سیستمDICOM, PACSجهت ذخیره، انتقال و پردازش اطلاعات می باشد، هم چنین امکان مشاهده نتایج به صورت بی سیم از طریق اینترنت وجود دارد.

دستگاه دارای نرم افزار Soft Tissue جهت بالا بردن دقت و صحت نتایج می باشد.

نرم افزار دستگاه بسیار ساده  و به اصطلاح  user friendlyمی باشد، هم چنین تصاویر آن به دو صورت رنگی و سیاه و سفید است که بررسی گزارش را برا ی پزشک معالج بیمار ساده تر خواهد نمود.

Image